xxxx
Üye Paneli:

Faruk Özak'tan Açıklama
Bakan Özak, “Bakanlıktan istifa edip belediye başkanlığına aday olacak” şeklindeki haberlerin kasıtlı olarak ve Trabzon'dan çıkartıldığını söyledi.
07/12/2008 - 14:13

Bayındırlık İskan Bakanı Faruk Özak, bir süredir dedikodu şeklinde yayılan ve son olarak ulusal bir gazetede haber olarak verilen “Bakanlıktan istifa edip belediye başkanlığına aday olacak” şeklindeki haberlerin kasıtlı olarak ve Trabzon'dan çıkartıldığını söyledi.

Yıldırımhan'a da Yapılmıştı
BAŞKANLIK görevinin onurlu bir görev olduğunu ifade eden Özak, kendisine bu yönde hiçbir talep gelmediğini kaydetti. Özak, “Belden aşağı vuruyorlar. Bunların kaynağı Trabzon. Geçtiğimiz dönem bizim adayımız Mazhar Yıldırımhan'a da bunlar yapıldı” şeklinde konuştu.

Gümrükçüoğlu, Aday Adayı
SAĞLIK Bakanlığı Müsteşarlığı'ndan istifa eden Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun diğer aday adaylarından farksız olduğunu söyleyen Özak, “Bizim adayımızı anketler ve teşkilatlar tespit edecek. Aralık ayı sonuna kadar sürecin tamamlanmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, kendisinin Trabzon Belediye Başkan adayı olacağı yönündeki haberlerin ve söylemlerin kasıtlı olarak çıkartıldığını söyledi. Söz konusu iddiaların Trabzon'dan çıkartıldığını ileri süren Özak, bunu belden aşağıya siyaset yapmak olarak yorumladı. Trabzon Belediye Başkanlığı görevinin çok onurlu bir görev olduğunu ifade eden Özak, hiçbir kişiden kendisinin aday olması yönünde bir talep gelmediğini söyledi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun aday adaylığı konusunda Bakan Özak, "Biz aday adaylarının çok olmasını ve bu aday adayları içerisinde en iyi ismin seçilmesini istiyoruz. Başbakanımız tarafından kimseye verilmiş bir söz yok" dedi.
Trabzon Sanatevi'ni ziyaretinden sonra günebakış'ın sorularını cevaplayan Bakan Özak, çarpıcı açıklamalarda bulundu

MAZHAR YILDIRIMHAN'A DA BELDEN AŞAĞI VURMUŞLARDI
Kendisinin Trabzon Belediye Başkan adayı olacağını söylemenin belden aşağı siyaset yapmak olduğunu kaydeden Özak, Trabzon Belediye Başkanlığı'na aday olacağı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu söyleyerek, "Ben gazeteci arkadaşların yerinde olsam bu haberin kaynağını araştırırdım. Bu haberler buradan kaynaklı haberlerdir. Ne Başbakanımız aday olmamız için bir talebi oldu ne de bizim böyle bir talebimiz oldu. Bunları birileri uyduruyor. Biz hiçbir zaman belden aşağı siyaset yapmadık. Fakat geçtiğimiz dönem bizim adayımıza bunlar yapıldı. Ben bu haberleri maksatlı olarak buluyorum. Biz adayımızı belirleyip top yekûn arkasında çalışacağız ama asla ve asla belden aşağı siyaset yapmayacağız. Seviyeli bir yarış yapacağız. Biz bu güne kadar ne yaptık. Belediye ne yaptı. Neleri yapamadı. Ne söz verdi, ne vermedi hep bunları konuşacağız. Belediye başkanlığı çok önemli bir görevdir ve kutsaldır. Halk bana milletvekilliği görevi verdi. Bakan olarak hizmet ediyorum. Arkadaşlarımız belediye başkanlığı için aday adayı oluyor ve olmaya devam ediyorlar. Biz Trabzon'a hizmet etmeye devam ediyoruz, edeceğizde" ifadelerine yer verdi.

BAŞBAKAN'IN KAFASINDA BİR İSİM YOK
AK Parti'nin belediye başkan adayının kim olacağı konusunda netleşmiş bir ismin kesinlikle olmadığını kaydeden Özak, "Şu anda aday adayları içinde bir ismin ön plana çıkması gibi bir durum söz konusu değil. Biz Kızılcahamam Kampı'nda Başbakanımızla bu konuyu konuştuk. Kafasında böyle bir ismin olup olmadığını sorduk. Başbakanımız kafasında bir isim olmadığını söyledi. Bu arada Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun istifa edebileceği ifade edildi. Başbakanımızda 'Adayı ben tespit etmem sizde tespit edemezsiniz. Halk ve teşkilat tespit eder" dedi. Yani önce halk ve teşkilatlar tespit edecek sonra milletvekillerinin görüşleri alınacak ve en son Başbakanımız ve ekibi bu konuda karar verecek. Başbakan bile şunu aday gösteririm demiyor. O halde milletvekilleri de karar veremeyecek. Buna kim karar verecek. Kamuoyu yoklamaları, sonra teşkilatlarımız, sonra milletvekilleri. Buna daha sonra da Başbakanımız ve etrafındaki seçici kurul bir araya gelerek karar verecek. Bizim baskımızla illa aday ol diye bir durum söz konusu değildir. Ancak Sayın Gümrükçüoğlu kendi inisiyatifiyle ve önümüzdeki süreci bilerek aday olmayabileceğini bilerek bu işe soyunmuştur. Saygı duymak lazım. Aday adaylarının çok fazla olmasını istiyorum. Bayramdan sonra bu sayının çok artacağını düşünüyorum. Büyük bir partiyiz. Hizmet etmek kutsal bir görevdir. Bakışımız budur. Sayı ne kadar çok olursa bundan o kadar mutlu oluruz" diye konuştu.

ARALIK SONUNA KADAR BELLİ OLUR
Ak Parti'nin Trabzon Belediye Başkan adayının bu ayın sonuna kadar belli olacağını kaydeden Özak, "Aday adaylarının başvuruları için gerekli olan zaman bayramdan sonra bitiyor. Hemen kamuoyu yoklamaları yapılacak ve kısa süre içinde bu konu sonuçlandırılacak. Adayın belirlenmesi aralık sonunu ocak ayı başını bulur. Trabzon'da aday adaylarından sonra bir kamuoyu yoklaması yapılacak. Aday adaylarından hangisinin aday olması gerektiği sorulacak. Bunla ilgili sonuç ortaya çıkar. Bizim fikrimizi alır aday adaylarıyla görüşür, gelişen duruma göre de bir karar verilir" ifadelerine yer verdi.

TMO'NUN ÜRİTİCİYE BORCU KALMADI
Bakan Özak, TMO'nun 26 Kasım tarihinden önce fındığını veren üreticiye olan borcunu ödediğini ifade ederek, " Dünden itibaren TMO 251 milyon YTL fındık parasını Karadeniz'e gönderdi. Trabzon'a da bundan 19 milyon YTL bir para geliyor. Biz vatandaşı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Malını verip parasını alamayan üreticimiz cumartesi günü de paralarını alabildiler. Vatandaşımız da hükümet de haklı. Uygun bir çözümü bulmaya çalışıyoruz. Stokta çok fındık olmasına rağmen TMO kanalıyla bankadan faizle para alarak vatandaşı mağdur etmemek için elinden geleni yapıyor. Burada bir yatırım yok. Köylü var çiftçi yok. Tarım arazileri küçüktür. O bakımdan şimdilik iyi oldu. 250 milyon YTL iyi oldu. Daha çok para kazansın dileğimizdir. İnşaallah yurt dışı ihracatımız 450 bin ton artar, iç tüketim artar. Fındık değerlenir. Ama şu andaki pozisyonda geçen yılki stok duruyor, bu yılki duruyor. Fındık parasının yukarı çıkması aşağı inmesi önemli olan üreticinin cebine girecek olan paradır" dedi.


 

Bu haber 1052 kez okundu
Haber Meta Tag faruk, özak

Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
AVM Kuralları Belli Oldu!
Canalioğlu Haberleri Yalanladı
Özak Trabzon'un Gururudur
Deniz Baykal Trabzon'dan Geçti
Devir Teslim Günü Belli Oldu
Yomralılar Çileden Çıktı
Adaylar Trabzon'u Konuştu
Volkan Kalsın Tayyib'i İndirin
Faruk Özak'tan Açıklama
Soylu'dan Yerel Seçim Resti
En Çok Okunan Haberler
İşte TS'nin yeni formaları
Fındık Üreticisine Kokorca Uyarısı
Şeker Düşüren Bitki
Büyük Alpyapı Sorunu
Telsizde Azarladı
Külliye'nin %40'i Tamamlandı
Trabzon'da Hava Yine Yağışlı
Esnaf Kendi Haline Terkedildi
Trabzonspor Saha Değiştirdi
Avni Aker Kar

Gündem
Esnaf Kendi Haline Terkedildi
Telsizde Azarladı
Büyük Alpyapı Sorunu
Hakkari'de Kaza: 4 Şehit
19 Mayıs'ı Kutluyoruz
Bölgesel
Külliye'nin %40'i Tamamlandı
Koronavirüs Vakasına Rastlanmadı
Trabzon Sokakları Boş Kaldı
Trabzon'da Hava Yine Yağışlı
Trabzon Sele Teslim Oldu
Siyaset
AVM Kuralları Belli Oldu!
Canalioğlu Haberleri Yalanladı
Özak Trabzon'un Gururudur
Deniz Baykal Trabzon'dan Geçti
Devir Teslim Günü Belli Oldu
Ekonomi
Fındık Üreticisine Kokorca Uyarısı
Hes'ler Masaya Yatırılacak
Trabzon'da Et Fiyatları Arttı
Şadan Eren Tekrar Seçildi
Gündem Yine Fındık
Spor
Avni Aker Kar
Trabzonspor Saha Değiştirdi
Ömer Trabzonspor'da
Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar
Taraftar Hesap Sordu
Sağlık
Sigara Trabzon’da Bırakılacak
Kansere Mucize Reçete
Kalp Krizine Pratik Müdahale
Karadenizli 5 Yıl Fazla Yaşıyor
Öğrencileri Bekleyen Büyük Tehlike
Yaşam
Tapu Krizi Çözüm Arıyor
Kontör Dolandırıcılarına Kanmayın
Yolcu Uçağı Camı Çatladı
Hava Sıcaklıkları Artacak
Kar Mağduru 4 Kişi Kurtarıldı
Bilim ve Teknoloji
Deliklitaş Sular Altında
Windows 7'ye Koruma
Bilgisayarlar Tehdit Altında!
Bunu Duyan Sigara İçmez
İlk Türk Helikopteri Geliyor
Kültür ve Sanat
Kolbastı Star'da Final Heyecanı
İzmir'de Trabzon Rüzgarı
Kolbastı Sınırları Aştı
Yeşim Ustaoğlu Trabzon’da
Antep'te Bir Trabzonlu Gururu
Magazin
Mustafa Sandal Trabzon`a Geliyor
Toroğlu Tacizcileri Püskürttü
A.R.O.G İçin Muazzam Para
Yağmur, Gofret'e yeni yer buldu
Müzik dünyasında hırsızlık şoku
Medya
Ergenekon Savcısı Samsun'a
Doğan Holging'ten Son Açıklama
Yerli Lost Geliyor
Trabzon'da Tarih Yazan Gazeteler
İşte Hamdi Bey'in Uyanıklığı
Dünya
Dubai'nin Alternatifi Trabzon
İsrail Saldırısı Devam Ediyor
Kabe'nin İçi Görüntülendi
Karadeniz`de Hamsi Bolluğu
Ruslar Karadeniz'i bombaladı
Trabzon Rehberi
Genel Bilgiler:
Tarihçe:
Tarihi Yapıtlar:
Trabzon Yaylaları:
Turizm Rehberi:
Trabzon Özlemi:

trabzon.org
Copyright © 1998
Tüm hakları saklıdır.
mail@trabzon.org

Rating , 10 out of 10 based on 985 ratings