xxxx
Üye Paneli:

Volkan Kalsın Tayyib'i İndirin
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Tekel eski binasının yerine yaptırılan iş merkezi ve belediye hizmet binasının temel atma töreninde belediye başkanlığı seçimlerine yönelik açıklamalar yaptı.
29/12/2008 - 06:00

Baykal, Başbakan’ın İzmir ve Trabzon’u istediğini hatırlatarak, “Trabzon bu seçimin flaş kenti. Egeliler İzmir’i vermeyecek. Trabzon’dan da bir ders istiyorum” dedi.

BAŞKAN Canalioğlu’nu tarif eden ve önce ‘abi’ portresi çizen Baykal, Trabzon’un sorunlarını çözmeye gücü yeter yetmez, çözer çözmez ama güler yüzü eksik olmayacak. Trabzonlu’yu sevecek. Trabzonspor’da futbol oynamış olacak. Buna uyan birisini arıyoruz” ifadelerine yer verdi. Baykal, partililerden Volkan’ı değil, Başbakan’ı değiştirmelerini istedi.

Başkan’dan Aşık’a Teşekkür !
BELEDİYE Başkanı Volkan Canalioğlu da konuşmasında, “Bugün burada makro yani mega bir projenin temelini atıyoruz” diyerek Tekel eski binasının belediyeye devrinde hiçbir emeği olmayan ancak törene davet ettiği devlet eski bakanı Eyüp Aşık’a teşekkür etti. Canalioğlu, “Şimdi temelini atıyoruz, inşallah açılışını da hep beraber yapacağız” dedi.

Trabzon’da belediye başkan adayı olarak Volkan Canalioğlu’nu yeniden açıklayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başbakan bu seçime girerken iki iddiada bulundu. Bir İzmir’i alalım, bir de Trabzon’u alalım. Trabzon bu seçimin flaş kenti. Başbakan şahsen iddia sahibi, Trabzon’u alacağız diyor. Şimdi İzmir’den geliyorum. Onlar Ege’de dersini verecekler. Karadeniz’den Trabzon’dan da Başbakan’a bir ders istiyorum" dedi.
Trabzon Belediye Sarayı ve Atapark Alışveriş Merkezi’nin temel atma töreni Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Trabzon Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Trabzon İl Başkanı Necip Yıldız, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Devlet eski Bakanı Eyüp Aşık, Varyap Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
Törende bir konuşma yapan Varyap Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, Trabzon halkına 24 saatini geçirebileceği bir sosyal tesis de kazandıracaklarını belirterek, "İstanbul’da faaliyet gösteren bir holdingin yönetim kurulu başkanı olarak yılladır özlemini çektiğim, kendi bölgeme nasıl bir hizmet edip bir yatırım yaparım diye düşündüğümde bu projeden haberdar olduk. İhale bize nasip oldu. Allah’a şükür ki kendi bölgeme kendi milletime böyle bir eseri kazandırmanın mutluluğunu şu anda temel atmayla hep birlikte paylaşıyoruz. Allah nasip ederse süresinden önce tamamlamayı planlıyoruz. Proje 2 üniteden ibarettir. 72 bin metrekarelik bir inşaat alanı mevcuttur. Bunun bir kısmı hizmet binası bir kısmı da alışveriş merkezi olarak hizmet verecektir. İnşaallah bu proje Trabzon’un yüzünü ve çehresini değiştirecektir. Trabzon’a kimlik kazandıracaktır" dedi.

"PROJEYE TRABZON KARAR VERDİ"
Belediye Başkanı Canalioğlu ise, bu projenin belediye binası ve alışveriş merkezi olması konusunda Trabzon halkının karar verdiğini ifade ederek, "Biz ortak akılla iş yapıyoruz. Kararlıyız, ilkeliyiz. Halkımız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Görüyoruz ki çok güzel şeyler yapmışız. Bunu biz değil yaptıklarımız söylüyor. Parklarımızla, bahçelerimizle, altyapımızla, sosyal, kültürel ve sportif yapılarımızla bunu söylüyoruz. Bugün burada makro yani mega bir projenin temelini atmanın mutluğu içindeyiz. Burada bulunan eski Tekel binası atıl durumda idi. Şimdi aramızda bulunan zamanın Devlet Bakanı Eyüp Aşık’ın katkıları ve zamanın belediye başkanı Niyaz Sürmen’in protokolü ile bu bina Trabzon Belediyesi’ne devredilmiştir. Şimdi temelini atıyoruz, inşaallah açılışını da yine hep beraber yapacağız. Trabzon Belediyesi tabi ki iş bulma kurumu değil ama yaptığı yatırımlar ile hem şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmuş hem de insanlarımıza iş alanı açmıştır. Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi bunun bir örneğidir, Kalkınma Parkı bunun bir örneğidir, sahildeki düzenlemeler bunun bir örneğidir" diye konuştu.

"VOLKAN’I DEĞİL BAŞKANI DEĞİŞTİRİN"
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da, temel atma törenine olan ilgiye teşekkür ederek, "Benim belediye başkanı tarifim var ona uyuyorsa bakarım. Bir defa hiç kimseyi ayırmayacak. Küçüğün abisi olacak büyüğün kardeşi olacak. Trabzonluların her türlü derdi ile uğraşacak. Trabzonlu’nun problemleri kendi problemi olacak. Gücü yeter yetmez, çözer çözmez ama güler yüzü eksik olmayacak. Gece gündüz Trabzonlunun yanında olacak. Trabzonluyu ve Trabzon’u sevecek mümkünse Trabzonspor’da futbol oynamış olacak. Bunlara itirazınız var mı? Buna uyan birisini ararız. Aramayacağız mı? Duyamıyorum kim? (Volkan Abi sesleri) Peki, siz böyle düşünüyorsunuz da Trabzon’un tümü ne diyor? Peki siz bu kadar tutuyorsunuz da bu Başbakan Trabzon’u istiyorum, Trabzon’da belediye başkanının değiştirin diyor. (Yuh sesleri) Yuh yok. Onu kaldırın. Siz böyle düşünüyorsunuz ama Başbakan sizin gibi düşünmüyor. Ne yapacağız? Gel al mı diyorsunuz Başbakan’a? Şimdi, Trabzon halkı Volkan Canalioğlu’nu istiyor diyorsunuz öyle mi? Peki Başbakan niye onu istemiyor? Peki Başbakan istemeyince siz istemeye devam edecek misiniz? Başbakan falan dinlemeyiz gerekirse Başbakanı da değiştiririz mi diyeceksiniz? Yani Volkan’ı değiştireceğimize Başbakanı değiştiririz diyorsunuz öyle mi? Sizden korkulur" diye konuştu.
Baykal ekonomik kriz ve fındık konusuna da değinerek, "Fındık ne oldu? 6 YTL deniyordu ne oldu şimdi? 2 YTL’nin de altına düştü. Sizin ekonominiz böyle. Peki devletin ki nasıl? Türkiye’nin borçları ödendi mi? Bunlar iş başına geldiğinde Türkiye’nin borcu 220 milyar dolardı. Bunlar düzeldi altın bir çağ yaşıyoruz. Ekonomisi güçlenen bir ülke önce borcunu öder. Di mi? 220 milyar dolar 200’e mi düştü? Hayır. 500 milyar dolara çıktı. Bir yılda verdikleri açık 50 milyar doların üzerinde. Trabzon’da kimsenin durumu düzelmedi. Enflasyon düzelmedi yüzde 10’un üzerinde. Belki halkın durumu iyi değil ama belki devleti kurtarmışlardır. Var mı öyle bir şey? Devletin elindeki ve avucundakini de sattılar. 80 yıllık kazanımı olan bütün güçlü ekonomik kuruluşları da sattılar, borcu da katladılar, milleti de batırdılar, devletin ekonomisini de çıkmaza soktular. Şimdi diyor ki Başbakan, teğet geçti. Daha geçen gün iki önemli işadamı borçların altında kaldılar ve intihar ettiler. Ekonomik kriz teğet geçti diyorlar ama kurşun teğet geçmedi. Kurşun canını aldı insanların. Türkiye, çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıyadır."

"İZMİR DERS VERECEK TRABZON DA VERSİN"
Baykal, Trabzon’un bu seçimin flaş kentlerinden biri olduğunu da ifade ederek, "Başbakan bu seçime girerken iki iddiada bulundu. Bir İzmir’i alalım, bir de Trabzon’u alalım. Trabzon bu seçimin flaş kenti. Başbakan şahsen iddia sahibi, Trabzon’u alacağız diyor. Biraz önce buraya İzmir’den geldim. 2 gündür İzmir’de çalıştım. İzmirler diyor ki o kadar istiyorsan gel de al. Dersini verecekler. Şimdi Ege’de bu ders verilecek de ben Karadeniz’den de bir ders istiyorum onlara. Trabzon’dan da bir ders istiyorum. Bakalım el mi yaman bey mi yaman. Bakalım Başbakanın söylediği mi yoksa Trabzonlunun söylediği mi?" diye konuştu.
Baykal, Trabzon belediye başkan adaylarının yeniden Volkan Canalioğlu olduğunu sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Baykal ve protokol üyeleri, belediye hizmet binası ve alışveriş merkezinin temelini attı. Baykal, daha sonra İstanbul’a hareket etti.

Bu haber 962 kez okundu
Haber Meta Tag deniz baykal, chp, volkan canalioğlu, trabzon belediye seçimleri, belediye başkanı

Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
AVM Kuralları Belli Oldu!
Canalioğlu Haberleri Yalanladı
Özak Trabzon'un Gururudur
Deniz Baykal Trabzon'dan Geçti
Devir Teslim Günü Belli Oldu
Yomralılar Çileden Çıktı
Adaylar Trabzon'u Konuştu
Volkan Kalsın Tayyib'i İndirin
Faruk Özak'tan Açıklama
Soylu'dan Yerel Seçim Resti
En Çok Okunan Haberler
İşte TS'nin yeni formaları
Fındık Üreticisine Kokorca Uyarısı
Şeker Düşüren Bitki
Büyük Alpyapı Sorunu
Telsizde Azarladı
Külliye'nin %40'i Tamamlandı
Trabzon'da Hava Yine Yağışlı
Esnaf Kendi Haline Terkedildi
Trabzonspor Saha Değiştirdi
Avni Aker Kar

Gündem
Esnaf Kendi Haline Terkedildi
Telsizde Azarladı
Büyük Alpyapı Sorunu
Hakkari'de Kaza: 4 Şehit
19 Mayıs'ı Kutluyoruz
Bölgesel
Külliye'nin %40'i Tamamlandı
Koronavirüs Vakasına Rastlanmadı
Trabzon Sokakları Boş Kaldı
Trabzon'da Hava Yine Yağışlı
Trabzon Sele Teslim Oldu
Siyaset
AVM Kuralları Belli Oldu!
Canalioğlu Haberleri Yalanladı
Özak Trabzon'un Gururudur
Deniz Baykal Trabzon'dan Geçti
Devir Teslim Günü Belli Oldu
Ekonomi
Fındık Üreticisine Kokorca Uyarısı
Hes'ler Masaya Yatırılacak
Trabzon'da Et Fiyatları Arttı
Şadan Eren Tekrar Seçildi
Gündem Yine Fındık
Spor
Avni Aker Kar
Trabzonspor Saha Değiştirdi
Ömer Trabzonspor'da
Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar
Taraftar Hesap Sordu
Sağlık
Sigara Trabzon’da Bırakılacak
Kansere Mucize Reçete
Kalp Krizine Pratik Müdahale
Karadenizli 5 Yıl Fazla Yaşıyor
Öğrencileri Bekleyen Büyük Tehlike
Yaşam
Tapu Krizi Çözüm Arıyor
Kontör Dolandırıcılarına Kanmayın
Yolcu Uçağı Camı Çatladı
Hava Sıcaklıkları Artacak
Kar Mağduru 4 Kişi Kurtarıldı
Bilim ve Teknoloji
Deliklitaş Sular Altında
Windows 7'ye Koruma
Bilgisayarlar Tehdit Altında!
Bunu Duyan Sigara İçmez
İlk Türk Helikopteri Geliyor
Kültür ve Sanat
Kolbastı Star'da Final Heyecanı
İzmir'de Trabzon Rüzgarı
Kolbastı Sınırları Aştı
Yeşim Ustaoğlu Trabzon’da
Antep'te Bir Trabzonlu Gururu
Magazin
Mustafa Sandal Trabzon`a Geliyor
Toroğlu Tacizcileri Püskürttü
A.R.O.G İçin Muazzam Para
Yağmur, Gofret'e yeni yer buldu
Müzik dünyasında hırsızlık şoku
Medya
Ergenekon Savcısı Samsun'a
Doğan Holging'ten Son Açıklama
Yerli Lost Geliyor
Trabzon'da Tarih Yazan Gazeteler
İşte Hamdi Bey'in Uyanıklığı
Dünya
Dubai'nin Alternatifi Trabzon
İsrail Saldırısı Devam Ediyor
Kabe'nin İçi Görüntülendi
Karadeniz`de Hamsi Bolluğu
Ruslar Karadeniz'i bombaladı
Trabzon Rehberi
Genel Bilgiler:
Tarihçe:
Tarihi Yapıtlar:
Trabzon Yaylaları:
Turizm Rehberi:
Trabzon Özlemi:

trabzon.org
Copyright © 1998
Tüm hakları saklıdır.
mail@trabzon.org

Rating , 10 out of 10 based on 985 ratings